Topraklama Sistemleri

Elektrik şebekelerinin en önemli güvenlik unsuru olan topraklama alt yapısı layık olduğu önemi son yıllarda edinmeye başlamıştır. Bu bağlamda malzeme çeşitliliği artmakla birlikte uygulama kriterleri de gelişmektedir.

Firmamız ihtiyaç duyulabilecek her türlü malzemenin teminine, uygulama safhasındaki tecrübesini de katarak malzeme satışının ötesinde hizmet verme arzusundadır. Bakır, galvaniz iletkenler ve bunların bağlantı ekipmanlarının oluşturduğu geniş ürün yelpazesine sahip firmamız hızlı temin gerektiren bu sektörde stok ve sevkiyat konusundaki özeni ile kullanıcıların ihtiyaçlarına gereken cevabı verebilmektedir.

Yıldırıma Karşı Korunma Sistemleri

Doğal afetlerin en kuvvetlilerinden biri olan yıldırım, dünyada ve ülkemizde gerek insan gerekse tesislerimize son yıllarda artan bir hızla zarar vermektedir. Buna engel olmak ne kadar imkansız da olsa zararı minimuma indirmek de o kadar mümkündür. 1800’lü yılların sonlarına doğru başlayan yıldırımdan korunma serüveninin gelişen teknolojiye paralel olarak geldiği nokta artık bu konudaki korku ve endişeleri azaltmaktadır.

Firmamız özellikle Avrupa da gelişen her çeşit ürünü gerek ithalat gerek imalat yolu ile mühendislik bilgi ve birikimini de katarak kullanıcılara sunmaktadır. Aktif paratonerler, kafes yöntemi ve aşırı gerilim koruma ürünleri olarak 3 ana başlık altında toplayabileceğimiz yıldırımdan korunma sektörünün her safhasında yer alan firmamız çalışmalarında ülkemizdeki yönetmeliklere ve imalat kriterlerine uyma hususunda hassaslığını korumaktadır.

Kablo Taşıma Sistemleri

Enerji İletim Sistemlerinin korunması, taşınması ve gruplandırılmasında yaygın olarak kullanılan Metal Kablo Taşıma Sistemleri TS EN 61537 standartlarına uygun olarak üretilmektedir.

Proje kapsamında, TS EN 1461 standartlarına uygun Sıcak Daldırma Galvaniz kaplamalı ve TS EN 10143 standartlarına uygun Pregalvaniz kaplamalı olarak imal edilebilmektedir.